28 kwietnia 2020

Róże z lawendą


Podczas, gdy Andrzej pojechał na chwilę do pracy, ja cichutko weszłam do pokoju Paulinki, aby postawić kubek z kakao na Jej biurku. Poleczka odwróciła się od lekcji online na tablecie i z uśmiechem powiedziała: "mamo, nie pisz do Andrzeja, bo u mnie się wyświetla" :))

Pomijając strach i obawę o zdrowie nasze i rodziców zwłaszcza oraz brak możliwości spotkań z przyjaciółmi, to ten czas teraz spędzony w domu jest dla nas wyjątkowy. Paulinka uczy się zdalnie, ja z Adasiem codziennie czytamy metodą sylabową czytanki z elementarza, piszemy literki i rozkmianiamy matematykę na poziomie dodawania i odejmowania :) Mamy czas na prace w ogrodzie, wspólne gotowanie, spacery i gry. Dzieciaki ani myślą o powrocie do szkoły i przedszkola :) Chociaż pewnie prędzej czy później zatęsknią za kolegami :)

W ogródku posadziliśmy pnące róże, które powinny urosnąć na wysokość kilku metrów.  Sami zamontowaliśmy pergolę, Andrzej zbił z deseczek obramowanie, zabezpieczyliśmy drewno farbą i poszukaliśmy towarzystwa dla róż. Zastanawiałam jakie rośliny posadzić na rabacie z różami, tak by róże grały tutaj pierwsze skrzypce i nie musiały konkurować o uwagę. Zdecydowałam się ostatecznie na lawendę. Myślę, że pięknie będą współmieszkać ze sobą :) Na razie i róże, i lawenda są malutkie, ale mam nadzieję, że wraz z nadejściem lata zapełnią zielenią, kolorem i zapachem całą rabatę.

Na ostatnich zdjęciach nasza kiełkująca trawa. Doglądamy ją codziennie, podlewamy i czekamy :) Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich :) Ada

9 komentarzy:

 1. Pięknie!
  Z nadzieją czekam na zapowiadane na jutro opady deszczu, bo sucho strasznie. Och podziwiam za ten zadbany ogródek.

  OdpowiedzUsuń
 2. (...)I pielęgnujem murawę,
  Plewiąc z niej chwasty i osty,
  By każdy, patrząc na trawę,
  Duszą, jak trawa, był prosty. (L. Staff, Ogród przedziwny)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie kiedyś mama zraziła do ogrodnictwa, bo jak byłam mała to zmuszała mnie do chodzenia na działkę i jakoś czuję w sobie blokadę, choć bardzo bym chciała stworzyć piękniejszy ogród niż sama trawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może powolutku, małymi kroczkami, można spróbować :) Zacząć od kilku roślin i sprawdzić, czy nie sprawią one radości i satysfakcji :)

   Usuń
 4. Napatrzeć się nie mogę na Wasz ogród. Widać w nim ogrom serca i pracy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że nowy świeżutki format bloga, i znów tyle kwiatów. Witaj znowu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny ogródek, sama chciałabym taki mieć.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 DROBIAZGI DOMOWE , Blogger