23 maja 2020

Kwiaty ogrodowe w donicach i do zobaczenia jesienią :)


Nie myślałam, że jeszcze kiedykolwiek przydarzy mi się taki ogród do dbania :) I nawet nie myślałam o tym z żalem. Po prostu było, jak było, a ja byłam zadowolona z tego, co miałam. I chociaż ostatnie lata mieszkałam z dziećmi na wynajętych mieszkaniach, to wiosną i latem balkon u nas zawsze tonął w kwiatach, roślinach i drzewkach posadzonych w donicach. Sprawiało mi to niemałą radość :) W tym ogromie problemów i zmartwień, te kwiaty i drzewa to było moje małe wytchnienie. Naprawdę. A jak jeszcze dołożyłam do tego codzienne, wspólne wieczory z moją przyjaciółką (wtedy również sąsiadką) na tym zielonym, ukwieconym balkonie, gdy dzieciaki już spały, to było coś :) Rozmowy do nocy, śmiech i łzy często. Wspominam z sentymentem tamten czas, te balkonowe wieczory.

A teraz tworzymy nasz ogród razem, z tak fajnie pozytywnym zaangażowaniem. Od marca wykonaliśmy tutaj ogrom pracy. Udało się zrealizować to, co zaplanowaliśmy :) Pozostały drobiazgi, jak zielnik do posadzenia przed domkiem w dużej donicy i kilka drewnianych elementów do pomalowania, a za kilka dni pierwsze koszenie trawy :)

Na blogu dzisiaj KWIATY, które stanęły w donicach przed naszym ogrodowym domkiem. Tradycyjnie pelargonie, komarzyce, lobelia i w tym roku dodatkowo dalie, bakopa, złoty deszcz, gazanie, werbeny i inne. Odmiany stojące i wiszące. Jeszcze chwila, a kwiaty rozrosną się w  piękną, wielobarwną kaskadę i przysłonią donice. Niech sobie kwitną do późnej jesieni.

Tak jak w tytule napisałam, następny wpis pojawi się tutaj dopiero jesienią :) Teraz, cały mój wolny czas chcę przeznaczyć na naukę, tak, aby jesienią móc przystąpić do ważnego dla mnie egzaminu. Z początkiem maja przestawiłam się już w tryb naukowy i książkowy, siedzę z nosem w podręcznikach i czytam. Więc żegnam się z Wami aż do jesieni. Małe, ogrodowe migawki będę pewnie od czasu do czasu zapisywać na Instagramie (tutaj). Do zobaczenia :)

10 komentarzy:

 1. Cudowna feeria barw w Twoich donicach!
  Jestem mocno w temacie, bo właśnie zakończyłam moje nasadzenia do pojemników, koszyków i donic. Dlatego wiem, jak cieszą kwitnące, kolorowe kwiaty zdobiące otoczenie domu.
  Nie ukrywam, że będzie mi brakowało Twoich pięknych, ciekawych i pełnych optymizmu postów, ale cóż... do jesieni zatem!
  Nauka po pierwsze, więc kształć się, rozwijaj i pomyślnie zdaj tak ważny dla Ciebie egzamin. Trzymam kciuki!!!
  Ślę moc pozdrowień i życzę powodzenia :-))
  Anita

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały ogród, spełnione marzenie, coś cudownego. Przemiło przeczytać i zobaczyć takie post. Ja mam balkonowy ogród, wiem, o czym piszesz. Jest to mój mały raj, miejsce radości, twórczości, a także łez, jest to moje ukochane miejsce. Takie posty jak ten pomagają mi jeszcze bardziej uwierzyć w spełnienie swoich marzeń, bardzo za to Ci dziękuję. :) Pozdrawiam i życzę cudownych dni, by nauka sprawnie szła, by kolejne marzenia się spełniły. :))) <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie skomponowalas kwiaty, całą feeria barw. W takim otoczeniu na pewno nauka świetnie Ci pójdzie. Życzę polamania.:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepięknie u Ciebie i tak miło aż chce się zajrzeć i zostać.Będę czekała na nowe wpisy.Powodzenia na egzaminie !matka karmiąca

  OdpowiedzUsuń
 5. Ileż kolorów. Piękny ogród. Sporo pracy włożyliście, ale efekt jest niesamowity. W takich okolicznościach przyrody nauka będzie przyjemniejsza. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny ogród! Ja od niedawna rozwijam swoje ogrodnicze pasje, do tej pory raczej marnie mi to szło. W domu mam już kilkanaście zielonych roślin i wciąż żyją - nie jest źle. Na tarasie uwielbiam pelargonie, mam kilka kilkanaście w różnych kolorach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uroczo tam masz! Niewątpliwie śliczne kwiatki, mnogość kolorów niesamowita <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja naprawdę jestem bardzo ciekawy czy ktoś z was korzystał z bardzo profesjonalnej firmy Karaczany .Sam z tej firmy korzystam od bardzo dawna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten blog bardzo mi się podoba i na pewno na ten blog wrócę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Love is an ice cream sundae, with all the marvelous coverings. Sex is the cherry on top. Click here and Check me out i am getting naked here ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 DROBIAZGI DOMOWE , Blogger