13 lipca 2012

Nawigacja TomTom w podróży

       Zostałam zaproszona przez firmę TomTom - wiodącego producenta usług oraz produktów nawigacyjnych na świecie, do udziału w projekcie, którego celem jest promowanie bezpiecznego podróżowania z małymi dziećmi z wykorzystaniem przenośnych urządzeń nawigacyjnych. Więcej informacji na temat tej akcji można odnaleźć tutaj.
         Od firmy otrzymałam nawigację Via 120 Europa do przetestowania, szczególnie pod kątem podróży rodzinnych. Taką samą nawigację otrzyma osoba, która wygra konkurs zorganizowany na blogu już za kilka dni.
        Ponieważ zobowiązałam się rzetelnie przetestować nawigację, dlatego też oprócz samego sprawdzenia urządzenia, poszukałam informacji, poczytałam, podpytałam osoby, które znają temat i spokojnie mogę napisać, że firma TomTom oferuje produkty na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o samą nawigację, to:
 1. Spodobał mi się uchwyt zintegrowany z urządzaniem, dzięki czemu nie są potrzebne dodatkowe elementy montażowe, a przymocowanie urządzenia jest bardzo łatwe i szybkie.
 2. Dane na ekranie wyświetlają się w prawidłowym położeniu, niezależnie od ułożenia nawigacji.
 3. Nawigacja posiada wbudowany system głośnomówiący, który pozwala na telefonowanie bez odrywania rąk od kierownicy.
 4. Nie będę tutaj opisywać zastosowanych technologii, ale w nawigacji zastosowane zostały najlepsze mapy Europy, aktualizowane każdego dnia oraz system wyznaczania najkrótszej trasy z uwzględnieniem korków, radarów oraz pory dnia. 
 5. Podróżowanie z nawigacją dobrej jakości umożliwia bezstresowe dotarcie do miejsca docelowego, skrócenie czasu podróży (co jest szczególnie istotne podczas podróży z małymi dziećmi) oraz zwiększa komfort jazdy, kiedy kierowca na bieżąco jest informowany o przebiegu trasy.
Naszą nawigację przetestujemy na trasie już na początku sierpnia, ponieważ wtedy całą rodzinką planujemy przemierzyć Polskę samochodem, dosłownie wzdłuż i wszerz :) Napiszę wtedy, jak nawigacja sprawdziła na takiej trasie. A teraz nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko zaprosić Was do udziału w konkursie na blogu następnym razem. Zajrzycie również na stronę "Mama TomTom"(klik). Można tam odnaleźć ciekawe informacje na temat podróżowania z dzieciakami oraz wziąć udział w fajnych konkursach.


9 komentarzy:

 1. dużo z naszym młodym podrózujemy zwłaszcza z domkiem na kółkach, czekam więc i na relacje i na candy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna rzecz i bardzo ułatwia podróżowanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj my bardzo dużo podróżujemy. Trzy razy w roku z Anglii do Polski. Nasza nawigacja już zrobiła się przestarzała :/ Wgrywać nowej mapy się nie opłaca.
  Czekam na cd. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością dołączę się do zabawy. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. I ja czekam ...:)) Chociaż, przy wjeździe do Gniezna jest takie miejsce, gdzie od razu można się zorientować, kto jedzie na nawigacji - bardzo dużo ludzi skręca za wcześnie. Na szczęście są światła i niektórzy, rozglądający się wokół a nie ufający ślepo nawigacji mają czas na naprawę błędu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko wyróżnieniu? Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Używam od ponad trzech lat nawigacji TOM TOM i jestem bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nawigację trzeba umieć obsługiwać a nie ślepo wierzyć w to, co mówi albo pokazuje. Na znaki trzeba również patrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 DROBIAZGI DOMOWE , Blogger