9 kwietnia 2020

Wiosenne bratki :)            Jeszcze kilka lat temu wydawało mi się, że sadzenie bratków, na balkonie czy w  ogródku, które przetrwają miesiąc lub dwa nie ma większego sensu, że lepiej poczekać do maja i posadzić pelargonie i pozostałe rośliny już na całe lato. Aż spróbowałam i się zachwyciłam! Dosłownie. Wiosenne kwiaty są tak ładne, radosne, kolorowe, że teraz nie wyobrażam sobie wiosny bez bratków, stokrotek i niezapominajek.  W tym roku wspomniane trio, rośnie w towarzystwie jaskrów, bluszczy i szafirków. Prace w naszym ogródku trwają, ale pierwsze donice z kwiatami już stoją :) Poza obowiązkami domowymi, zdalnym nauczaniem Paulinki, większość czasu spędzamy w ogrodzie i pracujemy, czasem odpoczywamy :), a wieczorami, na tym ogrodowym placu budowy, palimy ogniska, pieczemy kiełbaski i ziemniaki :) Taka nasza radość!


Myślę, że warto w tym czasie teraz, który jest trudny i niepewny,
starać się też  myśleć o pozytywnych sprawach.
Wiosenne pozdrowienia dla Was :)

Ada


4 komentarze:

 1. Ależ cudnie u Ciebie, takie kolorowe, cudne kwiatuszki dają dużo radości. U mnie bratki są wiosną obowiązkowe, później, gdy sadzę letnie kwiaty, to bratki wędrują do ogrodu, bo nadal ładnie kwitną, a miejsce zrobić muszą :) Najbardziej lubię właśnie te drobne bratki, są przecudne, u mnie w tym roku tylko wielkokwiatowe, przez sytuację jaka panuje, u najbliższego ogrodnika były tylko te duże. Ale i te są piękne :)
  Nie mogę napatrzeć się na Twoje donice, kolorowo, cudnie, radośnie <3
  Pozdrawiam ciepło, Agness <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda to wszystko cudnie!!! Ogród otwarty w gościnę zaprasza!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie. Szafirki moje ukochane. My w tym roku mieliśmy zadbać o ogród, ale trudno jakoś. Poza tym nie mamy nic. Co prawda udało się zamówić trochę ziemi przez internet (jakkoliwek to brzmi :), ale to na reanimację domowych kwiatów. Ale marzą mi się doniec, choć na tarasie. Własny trawnik to i tak dobrodziejstwo na ten czas.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 DROBIAZGI DOMOWE , Blogger